Seo Nasıl Yapılır

seo-takvimi

Seo Analizi Uzun Solukludur

Seo çalışması bir kereliğine anahtar kelime çalışması, ile yapılacak iş değildir. SnippetSoftware Seo uzmanı ekibimize ücretsiz danışabilirsiniz.

Site İçerisindeki Düzenlemeler (On-page Optimization)

Site içi düzenlemeler kapsamında birçok konu dahil edilebilir; web sitesinin front-end kısımında kodlanan kısımlarının (Tasarım - Arayüz) uluslarası kod standartlarına uygun olması (w3s), sayfa başlıkları ve açıklamalarının tutarlılığı ve karakter sayısının uygunluğu, h1,h2,h3... denilen sayfa içerisindeki metinsel alandaki başlık hiyerarşisinin düzgün ve anlamlı bir şekilde olması, ...vs birçok kriter ile ilişkilendirilebilir. Dinamiksoft olarak uluslarası güvenilirliği olan Premium Seo analiz araçları ile web site analizi yaparak web sitenizin iç yapısının SEO ile ne kadar uyumlu olduğunu tespit ediyoruz. Tespit edilen husular üzerine düzenleme işlemleri yapıyoruz.

Resimlerin Optimizasyonu

Site içi düzenlemeler başlığında öncelikli olarak resimlerinizin optimizasyonunu yapıyoruz, bu kapsamda dosya boyutu büyük olan görsellerinizi küçültüp web sitesinde en uygun çözünürlükte kullanılacağı yere göre boyutlandırmasını yapıyoruz, bu sayede hem dosya boyutundan tasarruf ederek sayfanın hızlı açılmasını hem de daha iyi durumda görünmesini kullanıcıların dikkatini çekecek düzeyde olmasını sağlıyoruz.

Meta Etiketleri

Google arama kriterlerinde en fazla dikkat edilen husulardan olan meta etiketleri üzerinde yapılacak olan düzenlemeler sayesinde sıralamanızı hangi kelime veya kelime öbeğinde hedeflediğimizi içeriğimizin hangi konular ve anahtar kelimeler ile alakalı olduğunu bu alanları kullanarak belirleriz. Böylece google botları web sitemizi ziyaretlerinde hangi konulara ve hangi kelimelere odaklanacaklarını ve sayfada ne bulacaklarını bu kelimelerden kesitireceklerdir. Ancak bu kelimelerin içerik ile tutarlı olmaması başka türlü sıkıntıları getirecektir. Bu sebeple yapılan işlerin doğru ve disiplinli olarak takip edilmesi gerekmektedir.

Kod Standartlarına Uygunluk

Web sitesinin kod standartlarına uygun hale getirilmesi ile için bir takım teknik düzenlemeler gerekmektedir. Burada yapılacak düzenlemeler arayüz geliştirme standartlarına uygun bir önyüz tasarımı elde edilecektir. Web siteniz kod düzeni açık, clear ve dosya boyutu bakımından minimal (küçük boyutlu) olacaktır.

Robot Dosyası ve Site Haritası

Google, yandex, bing arama motorları botlarının ziyaretlerinde web sitesini incelemeye başlamadan önce sitedeki robots.txt dosyasıa bakarak site haritasının hangi dizinde olduğunu ve gereksiz, lüzümsuz ve izinsiz dosyaların dizinlerinin nereler olduğunu öğrenirler. Böylece arama motorları sizin sitenizi istediğiniz şekilde ve daha kısa sürede incelerler. Bu sebeple arama motorları kendilerini bilgilendirdiğiniz için size olumlu bir puanlama vereceklerdir. Site haritası da web sitenizde google dizinine eklenmesini istediğiniz sayfaların var olduğu bir XML dosyasıdır (genellikle sitemap.xml) arama motorları web sitenizin sayfalar listesini bu haritadan inceler.